Kontakt

oravpit@oravpit.sk

+421 911 558 699

O nás

OravPit, s.r.o. je jeden z vedúcich slovenských dodávateľov nízkoenergetických montovaných domov. Ponúkame kompletný balík služieb zastrešujúci design, výrobu, výstavbu a pritom zohľadňujúci životné prostredie.

Firma OravPit, s.r.o. sa zaoberá výstavbou nízkoenergetických montovaných rodinných domov na baze sendvičových dielcov. Naše niekoľkoročné skúsenosti z pôsobenia na írskom stavebnom trhu sme sa rozhodli preniesť aj na Slovensko. V Írsku sme zrealizovali takmer 250 montovaných domov s použitím len kvalitných materiálov popredných svetových firiem, ako aj najnovších technologických postupov pri ich výstavbe.
Konštrukcia našich montovaných domov Vám ponuka úsporu času i finančných prostriedkov. Medzi ich hlavne výhody patri:

  • časová nenáročnosť = rýchla výstavba, naši klienti môžu bývať vo svojom dome už do 65 dní od začiatku realizácie výstavby.
  • finančná a energetická úspora = výborné tepelno - izolačné vlastnosti našich domov
  • ekologicky prístup = používame prírodné materiály s optimálnymi vlastnosťami pre ľudské zdravie a náš konštrukčný systém pri výrobe spôsobuje menšie zaťaženie životného prostredia v porovnaní s klasickými spôsobmi stavby.

 

Hlavným materiálom, ktorý používame je drevo, a to patri medzi najstaršie, najekologickejšie a najpoužívanejšie stavebne materiály. Medzi jeho najpriaznivejšie výhody patria dobré tepelno-izolačné vlastnosti, nízka objemová hmotnosť a príjemnú klímu. Podiel rodinných domov postavených na baze ľahkých konštrukčných systémov, tzn. montovaných domov, je v Kanade, na severe USA, Nórsku, Írsku a na Novom Zélande až cca 90%.

Aj keď na slovenskom trhu montovane stavby zatiaľ nemajú dlhoročnú tradíciu, sme presvedčení, že aj slovensky zákazník ocení výhody týchto stavieb a začne im viac dôverovať. Naša firma chce k tomu prispieť svojimi skúsenosťami, vysoko profesionálnym prístupom a snahou, aby náš klient už o par mesiacov spokojne býval vo svojom dome.